Daži fakti par spermu

Daži fakti par spermu

Varat ticēt – varat neticēt, bet sperma tikai no 10% sastāv no spermatozoīdiem. Pārējais – tie ir fermenti, C vitamīns, kalcijs, proteīns, nātrijs, cinks, citronskābe un fruktoze.

Daudzām sievietēm šī garša rada riebumu, savukārt ar to var cīnīties ar pareizu uzturu. Specifisko aso garšu var novērst ar tādiem produktiem, kā kivi, selerija, ķirbis un ananāss. Alus un dzērieni ar kofeīnu, kā arī zivju produkti tieši pretēji, piedot rūgtuma garšu.

Veselam vīrietim diennaktī vidēji izstrādājas 70 – 150 miljoni spermatozoīdu, toties ejakulācijas laikā to var izdalīties līdz trim reizēm vairāk. Sievietes dzemdē spermatozoīds izdzīvot spējīgs līdz piecām dienām, tieši tāpēc pārtrauktais dzimumaksts arī ir bīstams.

Eksistē ‘sieviešu’ un ‘vīriešu’ spermatozoīdi, kuri sevī nes ģenētisko informācijas materiālu. Sieviešu spermatozoīdi ir lēnāki, bet dzīvīgāki, bet vīriešu ir daudz ātrāki līdz ar to arī  vājāki.

Vidējais spermas daudzums vienā ejakulācijas reizē ir viena ēdamkarote(200-500miljoni spermatozoīdu). Vidējais ejakulācijas ātrums – 50km/h, bet vidējais distances ‘lidojums’  no 18 – 25 centimetriem.  Pasaules rekords pieder vīrietim, kurš savu ģenētisko materiālu ir ‘aizlidinājis’ 5,5 metru tālumā.

Article Categories:
Interesanti fakti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Uzmanību!

Informējam, ka MilasAbece.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

 

Pieņemt un turpināt