Kas īsti uzkurina vīriešus?

Kas īsti uzkurina vīriešus?

Slaidas kājas, pilnīgas lupas, dziļš dekoltē – un rodas iekāre. Bet šķiet, ka vīrieši patiesībā nemaz nenojauš, kas īsti viņus pievelk.
Tā ir specifiskā sievietes smarža, kuru viņi uztver pavisam neapzināti. Šīs noslēpumainās sajūtas vaininieks ir dažus milimetrus liels maņu orgāns deguna gļotādā. Tam ir cigāra forma un šīs šūnas burtiski ir piebāztas ar specifiskas ožas šūnām.

 

Ja tajās nokļūst noteikta rakstura smarža, šūnu reakcija izsauc attiecīgās sajūtas un vēlmes. Tieši laikā, kad notiek olšūnas ovulācija, reakcija ir visspēcīgākā. Vīriešu dzimumhormona testosterona līmenis asinīs pēkšņi var palielināties par 50 procentiem.

Un visu to izraisa izmaiņas vagīnas sekrētos, kas ovulācijas laikā stipri izmainās. Daba dāvājusi vīrietim speciālu ožas izjūtu, kas signalizē par sievietes gatavību olšūnas apaugļošanai. Šis mehānisms funkcionē arī tad, ja smarža ir pavisam niecīga.

Kādā Vīnes klīnikā tika izdarīts interesants eksperiments. Vairākus krēslus uzgaidāmajā telpā apstrādāja ar vīriešu seksuālo hormonu androsteronu. Vīrieši intuitīvi meta tiem līkumu, sievietes bez vilcināšanās sēdās tieši uz šiem krēsliem, kaut gan patiesībā nekas nebija saožams. Tieši testosterons, kurš, lai gan sievietes asinīs mazās devās, ir tas dzinējspēks, kas liek vēdera lejasdaļā lidināties tauriņiem un izraisa ilgas pēc mīlestības un maiguma.

Protams, tas notiek ar citu hormonu palīdzību.

Auglīgās dienas palielina vīrieša tieksmi pēc seksa. Specifiskā sievietes smarža gādā par pastiprinātu uzmanības pievēršanu. Ar smaržas palīdzību daba signalizē, ka iestājies piemērots laiks ģimenes plānošanai. Tas gan nav izpētīts, bet noteikti pastāv ari citi ožas faktori, kas sievietei un vīrietim liek savstarpēji pievilkties. Zinām taču, mūsu redzeslokā nonāk kāds tips un… kājas kļūst kā vate, rokas svīst un vēderā plivinās vesels bars satrauktu taurenīšu. Nav vēl pateikts neviens vārds, bet sajūtas signalizē: tas ir viņš, tā ir viņa!

Šis specifiskais ožas centrs ietekmē vairāk nekā 20 vielmaiņas procesus – asinsspiedienu, elpošanu un viss kopā – seksualitāti. Izjūk viss ķermeņa līdzsvars. Oža, mums pašiem nemanot, signalizē, ka esam satikuši ideālo partneri. Radīsies simpātijas vai nē, tas ir atkarīgs no īpašām molekulām, kas atrodamas katrā organismā un iezīmē katra cilvēka individuālo šūnu tipu. Ir zināms, ka sievietes atgrūž to vīriešu ķermeņa smarža, kuru šūnu tips ir’ ļoti līdzīgs. Un otrādi – jo svešāks šūnu tips, jo tīkamāka liekas partnera ķermeņa smarža.

Katram cilvēkam ir sava, tikai viņam vien piemītoša ķermeņa smarža. Tā daba ir izveidojusi lielisku drošības sistēmu. Tie paši gēni, kas nosaka ķermeņa smaržu, ir atbildīgi arī par imūnsistēmas saglabāšanu. Ja divi pilnīgi vienādas uzbūves cilvēki radītu pēcnācējus, to imūnsistēma jau būtu vājāka. Lai tā nenotiktu, daba ir parūpējusies, lai seksuālā pievilkšanās nenotiek vispār. Ja kādu iemeslu dēļ šis noteikums apzināti netiek ievērots, daba mēģina glābt, kas glābjams, ar spontāno abortu vai priekšlaicīgu dzemdību palīdzību.

Un vēl – sievietēm, kuras lieto pretapaugļošanās tabletes, smarža mainās. Pēkšņi viņām sāk pievērst uzmanību pavisam cita tipa vīrieši. Šajā laikā izdarot izvēli, var izrādīties, ka tā nav pareiza. Ari šos maldus daba cenšas labot – pēc tablešu dzeršanas pārtraukšanas grūtniecība neiestājas un viss.

Bet kā tad smaržas, kuras, kā apgalvo parfimērijas speciālisti, ietekmē mūs neatvairāmi erotiski? Vai ar šo smaržu palīdzību vīrietis varētu iekļūt sievietes dvēselē, kuras gēni to atgrūž? Atbilde ir skaidra un viennozīmīga: nē. Šīs smaržas iedarbojas uz pavisam citiem ožas centriem un neizsauc specifisko ķermeņa reakciju. Sajust spēs tikai īstais.

Article Tags:
·
Article Categories:
Seksa psiholoģija · Sekss un veselība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Uzmanību!

Informējam, ka MilasAbece.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

 

Pieņemt un turpināt