Par nevainību saistās ļoti daudz mītu un leģendu, ka apjukt tajās ir viens divi. Pamēģinām tik galā, un beigu beigās, apstiprināt vai atspēkot visizplatītākās no tām.
N1 mīts. Visi startē gadu 13-14.
Kas tie „visi”? Pusaudži vienkārši daudz par to runā, vēlēdamies pierādīt savēju “pieaugušo” un neatkarību.
Turklāt seksuālās debijas vecums ir atkarīgs no labklājības ģimenē, no intelektuālā un izglītības līmeņa un, protams, no personīgā pašnovērtējuma līmeņa. Aptuveni līdz 16 gadiem 1 no 7 skolniekiem ir zaudējis nevainību.
N2 mīts. Jaunavības plēve ar gadiem paliek biezāka – un, jo vēlāk atņemamas nevainība, jo to grūtāk izdarīt.
Īstenībā anatomiska plēves uzbūve ir ļoti dažāda un individuāla, un ir atkarīga nevis no jūsu vecuma, bet gan no jūsu organisma īpatnībām. Ja viņa bija elastīga 18 gados, tad jau pie 28 gadiem tā nepārkoksnēsies.
N 3 mīts. Agrs dzimumdzīves sākums ir kaitīgs veselībai
Nav mīts. Jaunavības plēve – tā ir barjera infekcijām uz to periodu, kamēr līdz beigām nav formējusies iekšējā aizsardzība (vidēji – līdz 18-19 gadiem). Meitenēm vēl ir ļoti tieva maksts (viņa formējums noslēdzas pie 17-18.gadiem) sieniņu epitēlijs – tas viegli ir traumējams dzimumakta laikā. Viss tas bieži noved pie iekaisumu procesu attīstības, kas pēc tam var atvest pie slimībām un neauglības.
N 4 mīts. Vēlāka dzimumdzīves uzsākšana ir kaitīgs veselībai
Agrāk pat ārstu starpā bija uzskats, ka migrēnas, olnīcu disfunkcijas un pat pūtes – ievilkušās jaunavības rezultāts. Daži no šīm saslimšanām patiešām var būt hormonāli nosacīti un atkarīgs no dzimumdzīves (un orgasmu regularitāti!) regularitātes, bet nekādi ne no jaunavības plēves esamības. Ir zināms daudz gadījumu, kad sievietes, kas pirmoreiz “izzināja” vīrieti 28, 29, 35 gados, laimīgi palika stāvoklī un dzemdēja. Ginekoloģiskās “vecmeitu problēmas” ir saistītas nevis ar jaunavību kā tādu, bet gan ar vēl vienu mītu.
N 5 mīts. Tie, kuri nedzīvo dzimumdzīvi, vizīte pie ginekologa nav obligāta
Vislabāk, lai mamma parādītu jūs bērnu ginekologam gados 6-7. Bet, ja tāda ārsta jūsu pilsētā nav, tad pēc pirmās menstruācijas jums vajag pašiem rūpēties par sevi un apmeklēt sieviešu konsultācijas kaut vai 1 reizi gadā: jaunā vecumā, jo, ja slimība ir sākuma stadijā tad to ir vieglāk izārstēt.
N 6 mīts. Pirmajā dzimumaktā partnerim vajag būt vecākam un pieredzējušam
Vismaz, ieteicams. Pieredzējušajam partnerim būs pacietības un prasmes, lai novestu “iesācēju” līdz augstai uzbudinājuma pakāpei.
N 7 mīts. Vislabāk zaudēt nevainību vannā
Patiešām silts ūdens atslābina muskuļus un nervus, novērš spazmas – un attiecīgi samazina sāpju izjūtas. Toties ūdens aizskalo dabisku maksts smēri. Pie tam, lai nodarbotos ar seksu vannā bez traumatiskām sekām ir jābūt zināmai pieredzei. Tādēļ vannu var izmantot ieskaņai, bet pēc tam ievelties gultā.
N 8 mīts. Ar prezervatīvu sāpīgāk
Pretēji! Tā kā, gandrīz visi mūsdienīgi gumiju izstrādājumi ir segti ar speciālu smēri, kas atvieglina slīdi, līdz ar to prezervatīvi samazina sāpes. Nevainības zaudēšanai tie netraucēs, jo lielo lomu šeit spēlē, atvainojiet, svarīgs nav prezervatīvs, bet orgāns un tā prasme.
N 9 mīts. Pirmajā reizē stāvoklī palikt nevar
Var!!! Tādēļ sāciet kombinēto hormonālo kontraceptīvos paņēmienus jau iepriekš, aplidošanas stadijā un kopīgajās pastaigās.