Mazgāsimies

Mazgāsimies

Diennakts laikā uz ādas sakrājas putekļi, netīrumi, nolobījušās vecās ādas virskārtas šūnas, sviedru un tauku dziedzeru izdalījumi. Tauku dziedzeri izdala apmēram 20 gramus tauku diennaktī. Sviedri mīkstina ādu, padara to elastīgāku.

Diennaktī sviedru dziedzeri izdala līdz 1 litram sviedru, bet fiziska darba laikā pat vairāk.

Cilvēkiem ir divutipu sviedru dziedzeru – vieni, kas darbojas jau kopš dzimšanas un atrodas pa visu ķermeni; bet otri – dzimumnobriešanas periodā uzsāk savu darbību un atrodas padušu un cirkšņu rajona ādā. Tikko izstrādātiem sviedriem smakas nav, bet to var radīt veselības, hormonāli traucējumi un dažādi mikroorganismi, kas var atrasties uz ādas.

Tauku un sviedru dziedzeru izdalījumi uz ādas sadalās un rada labvēlīgu vidi dažādu mikroorganismu vairošanās procesam. Tas arī ir biežākais nepatīkamās smakas rašanās iemesls. Baktērijas un sēnītes var ne tikai izmainīt sviedru smaku un krāsu, bet izraisīt šo dziedzeru izvadkanālu aiz- sprostošanos, to sastrutošanu, kā arī izraisīt dažādus iekaisumus ādā.

Galvenie ādas mazgāšanas līdzekļi ir ūdens un ziepes. Ziepjains ūdens labi izšķīdina taukainos netīrumus, bet ūdens tos viegli noskalo. Viss ķermenis jāmazgā reizi dienā zem dušas un reizi nedēļā vannā vai pirtī. Ja nav iespējams katru dienu iet zem dušas, tad vēlams, vakaros nomazgāt vismaz rokas, paduses, kaklu, ārējos dzimumorgānus un kājas. Pēc vannas vai dušas ieteicams ieziest visu ķermeni vai vismaz rokas, sēžamvietu ar ķermeņa krēmu, pēc dušas ar želeju vai losjonu. Ar tiem var ieziest arī ārējo dzimumorgānu ādu. To iedarbība ir ādu mīkstinoša un mitrinoša, kas aizkavē ādas novecošanās procesu.

Mazgājoties zem dušas, ūdens plūsma masē ķermenja ādas augšējo slāni un no ādas labi noskalo netīrumus un ziepju atliekas. Mazgājoties vannā, ādas virskārta vairāk atmirkst un atmirkušās šūnas labāk atdalās no adas virskārtas.

Mazgāšanos vannā vai dušā vajadzētu nobeigt ar noskalošanos ar vēsu ūdeni. Tas radīs siltuma sajūtu un būs pārtraukta arī svīšana. Mazgājoties vairākas reizes dienā jābūt uzmanīgam ar ziepju lietošanu. Ziepes attauko ādu, tāpēc mazgājoties biežāk kā reizi dienā ieteicams saziepēt tikai netīrās un sasvīdušās vietas.

Article Categories:
Sekss un veselība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Uzmanību!

Informējam, ka MilasAbece.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

 

Pieņemt un turpināt