Pirmās grūtniecības pazīmes

Pirmās grūtniecības pazīmes.

Ko nozīmē, ja mēnešreizes nav sākušās? Grūtniecība – tā ir sengaidītais laiks katras sievietes dzīvē un cerībā daudzas ieklausās sevī, mēģinot uzķert laimīga notikuma mazās pazīmes. Pirmā grūtniecības pazīme ir mēnešreižu aizkavēšanās.

Tāds simptoms ar lielu varbūtības daļu ļauj paredzēt grūtniecības esamību. Izņēmums ir neregulāru mēnešu gadījumi, kad cēlonis ir patoloģija, olnīcu vai hormonāla disbalansa disfunkcijas gadījumā notiek mēnešu aizkavēšanās, nesaistīta ar grūtniecības ofensīvu.

Tādēļ, lai apstiprinātu vai atspēkotu pieņēmumus par grūtniecību, var no otrās aizkavēšanās dienas sākt izmērīt temperatūru taisnā zarnā. Ir svarīgi darīt to vienā laikā – no rīta pēc pamošanās, ar vienu termometru un pie minimālas kustības. Vajadzētu veikt temperatūras mērījumus vismaz 7 dienas. Pie stabila temperatūras rādītāja augstāks 37°C var praktiski pārliecināti runāt par grūtniecību.

Vēl viena metode, kura var noteikt grūtniecību – tie ir testi agrajai tās diagnostikai, kuri reaģē uz urīnā esošo hormonu, kas tiek izstrādāts sievietes organismā grūtniecības – horionās gonadotropijas laikā. Vislabāk lietot testu grūtniecībai no rīta, ar rīta urīna porciju, tā kā hormona koncentrācija tajā ir paaugstināta, kas ļaus precīzāk noteikt grūtniecības esamību.

Bez mēnešreižu aizkavēšanās eksistē vēl viltu pazīmju rinda, kuras runā par grūtniecības esamību. Pie tiem var pieskaitīt, piemēram, piena dziedzeru palielināšanos. Piena dziedzeru palielināšanās notiek to pārbūves un laktācijas sagatavošanas periodam dēļ, var būt slimīgi.

Vēl viena pazīme ir nelabums un vemšana no rītiem. Notiek tas ķīmisku procesu rezultātā, kas notiek sievietes organismā. Tie paši ķīmiskie procesi izsauc arī ēšanas paradumu izmaiņas nākamajai mammai. Bez barības apjoma palielināšanās, sievietei var rasties riebums pret dažiem ēdieniem, kuru agrāk nebija.

Grūtniecības laikā notiek vielmaiņas pastiprināšana, kas iespaido aktīvāku nieru darbību. Sākas labākā dzimumorgānu asins apgāde un, pats galvenais, augošā dzemde, kā dēļ uz urīnpūsli izrādās papildus spiede. Tas noved pie vēl vienas grūtniecības pazīmes- palielinās vajadzība pēc urīna izvades.

Mainās hormonālais fons, kas ir dažu izmaiņu cēlonis, kas ir novērojamas no nervu sistēmas puses, tādēļ nestabils emocionāls stāvoklis var būt par grūtniecības pazīmi. Tādēļ, lai grūtniecības aizdomas pēc pirmajām pazīmēm pāraugtu nelokāmā pārliecībā par svarīgo notikumu sievietes dzīvē, labāk ir vērsties pēc konsultācijas pie ginekologa, kurš veiks apskati un pa noteiktām pazīmēm apstiprinās vai atspēkos parādījušās aizdomas. Klīniskas laboratorijas nosacījumos var tikt veikts precīzāks tests uz hormona klātbūtni urīnā, kas praktiski uz 100% atklās esošo grūtniecību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Uzmanību!

Informējam, ka MilasAbece.lv portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. “cookies”). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.

 

Pieņemt un turpināt